13
cze
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Zespół rocznika 2010 w finale Pucharu Tymbarku!

Drużyna rocznika 2010 Akademii Lechii, występująca pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku, zagra w finale „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Mecz o zwycięstwo w zawodach jutro o godz. 11:00 na Stadionie Narodowym w ramach przedmeczu przed spotkaniem Ligi Narodów, Polska – Belgia. Transmisja w TVP Sport. 

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku to turniej piłkarski inny niż wszystkie. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie! Organizatorem zawodów jest Polski Związek Piłki Nożnej, a od 2007 r. sponsorem głównym jest firma Tymbark.  W turnieju swoje pierwsze kroki stawiali tacy sportowcy jak Paulina Dudek, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Po wygranej w eliminacjach regionalnych, Województwo Pomorskie, nasze miasto, klub i macierzystą SP nr 5, której są uczniami pojechała reprezentować drużyna rocznika 2010 Akademii Lechii, pod opieką trenera Macieja Kostrzewy.

Nasz zespół spisał się na medal, dosłownie i w przenośni! Już teraz wiadomo, że nasza drużyna wystąpi w meczu o wygraną w turnieju w kategorii U-12! Spotkanie odbędzie się jutro o godz. 11.00 na Stadionie Narodowym, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi TVP Sport. Wspaniała sprawa i niezapomniane przeżycie dla naszych zawodników, ich rodzin i sztabu szkoleniowego.

W niedzielę rozgrywane były spotkania fazy grupowej. Naszym piłkarzom udało się odnieść 2 zwycięstwa w 3 meczach i tym samym awansować do ćwierćfinału. To oznacza, że znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce w swej kategorii wiekowej. Dziś najpierw w ćwierćfinale w pokonanym polu zostawili reprezentantów województwa lubuskiego, po pełnym emocji meczu zakończonym wynikiem 3:3 i perfekcyjnie wykonywanych rzutach karnych. Następnie w półfinale ich wyższość musieli uznać młodzi piłkarze z województwa zachodniopomorskiego po meczu, który zakończył się rezultatem 2:1.

– Już teraz mogę powiedzieć, że jestem dumny z chłopaków. Nie tylko z powodu ostatnich dni. Swoją pracą i postawą przez cały sezon zdecydowanie zasłużyli na tę piękną nagrodę w postaci występu na Stadionie Narodowym – powiedział nam trener zespołu rocznika 2010 Akademii Lechii Gdańsk, Maciej Kostrzewa.

– Pierwsze dwa mecze w niedzielę nie były najlepsze w naszym wykonaniu. Nie byliśmy w stanie utrzymać się przy piłce i popełnialiśmy proste błędy. Na szczęście w kolejnych meczach wróciliśmy na właściwe tory i zagraliśmy na miarę naszych możliwości – powiedział Błażej Burzyński, autor chyba najpiękniejszej do tej pory bramki wśród Biało-Zielonych. Konkurencja jest mocna, a my liczymy że jeszcze piękniejszy gol padnie w finale.

– Jest to turniej inny niż wszystkie. Udało nam się spełnić pierwsze marzenie, jutro zagramy na Stadionie Narodowym przed meczem reprezentacji. To powoduje trochę dodatkowego stresu, ale jestem pewien, że występ na najważniejszym polskim stadionie jutro tylko nas uskrzydli – dodał Bartosz Kwias.

– Jesteśmy przyzwyczajeni do rywalizowania z najlepszymi drużynami, bo często jeździmy na różne turnieje. Tutaj mimo wszystko potrzebowaliśmy trochę czasu, żeby oswoić się z otoczką tego turnieju i z emocjami. Z meczu na mecz rozkręcaliśmy się i graliśmy coraz lepiej. Dzisiejsze występy były już bardzo dobre w naszym wykonaniu, mam nadzieję, że we wtorek zaprezentujemy się jeszcze lepiej – zakończył Bartosz Górski, najlepszy strzelec naszej drużyny, autor 5 bramek.

Drużyna Akademii Lechii / SP 5 Gdańsk zmierzy się w finale Turnieju o Puchar Tymbarku z drużyną SP 16 Lublin. Cel na ten mecz? Nasi młodzi rozmówcy są zgodni: wygrana!

Skład Lechii / SP 5 Gdańsk: Jakub Abramowicz, Aleksander Block, Błażej Burzyński, Bartosz Górski, Bartosz Kwias, Szymon Maliszewski, Krzysztof Menzel, Adrian Riebandt, Michał Waśniowski, Rafał Zmiarowski.

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy