24
mar
2023

Drużyna kobiet wraca do gry!

Żeńska drużyna Lechii Gdańsk w niedzielę o godz. 11:00 rozpocznie rundę wiosenną rozgrywek III ligi grupy II. Zawodniczki trenera Artura Kaima podejmą zespół KTS-K Luzino w meczu, który zostanie rozegrany na obiekcie Ogniwa w Sopocie.

5 listopada 2022 r. kobieca drużyna Lechii Gdańsk zakończyła rozgrywki rundy jesiennej i był to finisz imponujący – pięć kolejnych wygranych w lidze. A potem nastąpiło długie czekanie – 141 dni przerwy w rozgrywkach. Wreszcie przerwa się kończy, w niedzielę o godz. 11:00 zawodniczki trenera Artura Kaima powrócą do gry, by w Sopocie podjął ekipę z Luzina.

Właśnie w Luzinie zawodniczki Lechii odniosły wygraną w halowym turnieju Kaszub Cup, poza tym przerwa zimowa minęła na szlifowaniu formy i licznych grach sparingowych – w meczach kontrolnych rywalami były: Pogoń Tczew (Ekstraliga), Stomilanki Olsztyn (1 Liga), Marcus Gdynia (1 Liga), WAP Włocławek (2 Liga) oraz juniorska drużyna chłopców Pokoleń Lechii Gdańsk.

Zespół jest dobrze przygotowany, oczywiście wierzymy w awans do II ligi i to jest nasz cel. Nie będzie łatwo ze względu na stratę punktową z pierwszej rundy. Dziewczyny wykonały kapitalną robotę w okresie przygotowawczym. Jest świetna frekwencja na treningach, dobra atmosfera i rywalizacja. W chwili obecnej wszystkie zawodniczki przewidziane do gry w tej rundzie, są zdrowe i w pełni gotowe do walki o punkty. Kibicujcie nam i trzymajcie kciuki! Oczywiście zapraszamy wszystkich na nasze mecze, a pierwszy odbędzie się już w najbliższą niedzielę, będzie to okazja by postawić pierwszy krok w kierunku awansu do II ligi!powiedział nam Artur Kaim, trener żeńskiej ekipy Lechii.

Na półmetku rozgrywek kobieca drużyna Lechii Gdańsk plasuje się na czwartym miejscu, tracąc sześć punktów do KKP II Bydgoszcz i po trzy oczka do LFA Szczecin i LZS Stare Oborzyska. Promocję do wyższej klasy rozgrywek uzyska jeden zespół.