21
sty
2022

Drużyna rocznika 2009 wróciła do treningów

Na jesień drużyna rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk, pod kierunkiem trenera Dawida Żmijewskiego doskonale zaprezentowała się w prestiżowo obsadzonym turnieju Number One Cup 2021 (LINK). W rozegranych w Gdańsku zawodach Biało-Zieloni zajęli wysokie czwarte miejsce, mierząc się z takimi firmami jak Paris Saint-Germain czy PSV Eindhoven. Na wiosnę młodzi lechiści chcą nawiązać do tego dobrego występu i poczynić dalsze postępy zarówno jako drużyna jak i indywidualne.

– Wznowiliśmy treningi 10 stycznia. Trudno na tym etapie szkolenia mówić o okresie przygotowawczym do rundy wiosennej, gdyż przez cały rok realizujemy plan określony na początku sezonu – tłumaczy trener Dawid Żmijewski.

– Cały czas pracujemy nad takimi aspektami gry jak: technika, motoryka, taktyka i mentalność. Za pół roku moi zawodnicy będą grać już w systemie „dorosłym”, czyli 10 w polu + bramkarz na pełnowymiarowym boisku. Większość gier kontrolnych, które mamy już zaplanowane będziemy grać właśnie w tym ustawieniu. Trzeba przygotowywać cały zespół pod kątem głównie techniczno-taktycznym, by później płynnie przejść na duże boisko. Przeskok z ustawienia 8 + bramkarz do ustawienia 10 + bramkarz jest ogromny, dlatego już teraz z trenerem Piotrem Kotlarczykiem, który odpowiada głównie za przygotowanie motoryczne chcemy jak najlepiej przygotować zespół do tych zmian – kontynuuje szkoleniowiec rocznika 2009.

Pisaliśmy o nowej koncepcji funkcjonowania rezerw w naszym klubie (LINK). Na podobnej zasadzie została zacieśniona współpraca pomiędzy drużynami poszczególnych roczników. Wspominaliśmy o tym, że zawodnicy z rocznika 2008 mają szansę sprawdzenia się w drużynie U15, która występuje w CLJ (LINK).

Analogicznie odbywa się współpraca miedzy drużynami rocznika 2009 i 2008 oraz trenerami Żmijewskim i Michałem Połomskim.

– Od tego półrocza po konsultacji z trenerem Połomskim wprowadzamy dodatkową jednostkę treningową w tygodniu dla zawodników wyznaczanych w systemie rotacyjnym przez nasz sztab do rocznika starszego. Będzie to dla naszych zawodników doskonała okazja i sprawdzian, by pokazać się na tle starszych kolegów – na pewno na tym zyskają.

Drużyna rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk rozegrała już pierwszą grę kontrolną, pokonując na obiekcie przy ul. Traugutta starszych kolegów z Bałtyku Gdynia (2008). Padł wynik 8-2.

– Jestem bardzo zadowolony z tego meczu pod każdym względem. Po przerwie świąteczno-noworocznej widać było u zawodników świeżość, chęć do gry, dynamikę. Chciałbym, żeby cały okres przed ligą jak i w trakcie trwania rundy wiosennej tak właśnie wyglądał – optymistycznie podsumował trener drużyny rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk, Dawid Żmijewski.

Sparingi rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk

17.01 – Bałtyk Gdynia KP 2008r (dom) – to już za nami: wynik 8-2

22.01 – Arka Gdynia SI 2009 (dom)

30.01 – MUKS CWZS Bydgoszcz 2009 (wyjazd)

05/06.02 – do potwierdzenia

19.02-26.02 – sparingi w Zakopanem

05.03 – Juventus Academy Toruń 2009 (dom)

12.03 – AS Pomorze 2008 (wyjazd)

19.03-20.03 – turniej sparingowy w Giżycku dla 2009r (zespoły takie jak Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki)

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące