18
lis
2022

Podsumowujemy powołania zawodników Lechii Gdańsk do młodzieżowych reprezentacji Polski

Filip Koperski został powołany do reprezentacji U-19, a Krystian Okoniewski do kadry U-18. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy wyróżnień i trzymamy kciuki za dobre występy.

Mówi się, że „szkolenie ma znaczenie”, ale to szczera prawda. Na adres Akademii Lechii Gdańsk regularnie przychodzą reprezentacyjne powołania dla młodych piłkarzy.

Antoni Mikułko jest podstawowym bramkarzem, a ostatnio kapitanem reprezentacji Polski do lat 18. Za ciężką pracę, bramki, asysty i postępy został nagrodzony Bartosz Pieczka, który zadebiutował w kadrze U-15. https://akademia.lechia.pl/powolanie-dla-bartosza-pieczki/.

Wspomniany Mikułko na co dzień trenuje z pierwszym zespołem, tak samo jak Filip Koperski, który właśnie został powołany do reprezentacji U-19 na towarzyski turniej na Malcie, który odbędzie się pod koniec listopada. To będzie turniej, który dla Malty jako gospodarza stanowić będzie przygotowanie przed mistrzostwami Europy w tej kategorii wiekowej. Mistrzostwa zostaną rozegrane w przyszłym roku, cały czas w grze o udział w tej imprezie jest reprezentacji Polski.

W listopadzie Polacy zagrają kolejno z:

Niemcami 23.11, godz. 15 – w Gozo.

Portugalią 26.11, godz. 19 – Ta’Qali.

Maltą 29.11, godz. 15 – Ta’Qali.

– Bardzo się cieszę, że będę mógł reprezentować barwy narodowe po raz kolejny. Jest to duże wyróżnienie, czuję dumę. Mam nadzieję. że pokażę się z dobrej strony i udowodnię swoją w wartość nie tylko w kadrze ale także w klubie – powiedział nam Filip Koperski

Filip Koperski jest wychowankiem Akademii Lechii. Latem 2021 r. mówił w wywiadzie dla klubowej strony Lechia.pl (https://lechia.pl/filip-koperski-mam-glowe-na-karku/) o swych biało-zielonych początkach. Z kolei powołany do reprezentacji Polski U-18, Krystian Okoniewski przybył do nas z Hetmana Zamość. „Okoń” pojedzie do Siedlec, by wziąć udział w zgrupowaniu reprezentacji.

– Czuję się bardzo dobrze. Jestem zmobilizowany do dalszej pracy nad sobą. Czas, który poświęcam piłce nożnej nie idzie na marne, a procentuje.  Cieszę się z tego powołania, chcę spełniać kolejne piłkarskie cele – powiedział nam Krystian Okoniewski, napastnik Lechii Gdańsk.

Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy wyróżnień i trzymamy kciuki za dobre występy!

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące