02
lis
2022

Weekendowe podsumowanie wyników (29-30.10.2022)

W miniony weekend drużyny Akademii Lechii były raczej z tarczą niż na tarczy, ale to nie jest najważniejsze. Najbardziej istotny jest rozwój naszych zespołów i indywidualnych umiejętności zawodników. Pracujemy mocno dalej, bo bez pracy nie ma kołaczy! Szczegóły znajdziecie niżej.

III liga kobiet grupa II, 10. kolejka

Błękitni Stargard – Lechia Gdańsk 1:2 (1:0)

Bramki dla Lechii: Sara Podsiadło 84’ (asysta Kalina Wiśniewska), Viktoriya Khuda 90+3’ (rzut karny) 93’

Skład Lechii: Pierzchlińska – Khuda, Jaśniewska (46’ Wojciechowska), Lewna, Marcinkowska, Podsiadło, Sokołowska (46’ Kulla), Strychalska (85’ Szprada), Wiśniewska, Zakrzewska, Ścisłowska.

W piłce nożnej są takie mecze, w których grasz świetnie i przegrywasz, a są takie, że grając słabsze spotkanie możesz je wygrać. Dziś zagraliśmy bardzo słabą pierwszą połowę i straciliśmy gola po kontrataku. W końcówce strzeliliśmy dwie bramki, które dały nam zwycięstwo. Cieszymy się z wygranej, natomiast grając w Lechii w każdym meczu musisz dawać z siebie wszystko i być zaangażowanym „na maksa” w swoją robotę. Dziś w pierwszej połowie zdecydowanie tego zabrakło i musiałem przypomnieć dziewczynom o tym w szatni. Udało nam się zdominować drugą połowę i strzelić dwa gole które dały nam zwycięstwopowiedział nam Artur Kaim, trener kobiecej drużyny Lechii Gdańsk.

U19 / Centralna Liga Juniorów, 12. Kolejka

Polonia Warszawa – Lechia Gdańsk 0:0

Skład Lechii: Mikułko – Brzęk, Klessa, Rachwał, Nikadon, Jakuć, Koperski, Wójcik, Odobo (69’ Lemka), Okoniewski, Borkowski (77’ Płotka).

U17 / Centralna Liga Juniorów, grupa zachodnia, 11. kolejka

Lechia Gdańsk Zawisza Bydgoszcz 5:2 (1:2)

Bramki dla Lechii: Marcel Bajko 39’, Borys Płotka 52’, Jakub Richert 62’, 87’, Alan Wiśniewski 64’.

Skład Lechii: Gutowski – Ociepski, Madej, Smarz, Łuszcz, Jesionowski (76’ Woźniak), Bajko, Kardaś, Richert, Płotka (74’ Stolc), Maćkowski (46’ Wiśniewski).

– Zagraliśmy dwie zupełnie różne połowy.  W pierwszej połowie mieliśmy trochę kłopotów, niżej notowani goście prowadzili 2:0, a my zmarnowaliśmy dodatkowo rzut karny. Zespół pozytywnie zareagował na wydarzenia z pierwszej części meczu i w drugiej zobaczyliśmy dużo jakości w grze naszego zespołu. Cieszymy się, że mimo braków kadrowych pozbieraliśmy się w drugiej połowie i w efekcie odnieśliśmy wysoką wygraną. Oczywiście nie spoczywamy na laurach i pracujemy dalej. W tym roku zostaną rozegrane jeszcze dwa mecze rundy rewanżowej, także przed przerwą czeka nas jeszcze 5 meczów, których ukoronowaniem będzie spotkanie derbowe z Arką Gdynia – powiedział nam Artur Kosznicki, II trener drużyny U-17 Akademii Lechii Gdańsk.

U16 / I liga wojewódzka B1 junior młodszy, 11. kolejka

Lechia Gdańsk – Piki Gdańsk 6:0

Bramki dla Lechii: Szymon Recław, Olivier Bieliński x2, Filip Rychert, Kacper Taperek, Oliwier Pospieszny.

Skład Lechii: Mach (60’ Bielawa) – Williams, Pospieszny, Dziewirz (46’ Ziętkowski) – Pierzchliński (60’ Taperek), Maziarka, Chodkowski (46’ Śledź), Jesionowski (46’ Dybowski), Maćkowski (46’ Rychert) – Bieliński, Recław

– Mecz, w którym moi zawodnicy dominowali w każdej fazie gry. Poprzez właściwą realizację założeń, przeciwnik nie był w stanie w jakikolwiek sposób nam zagrozić. Zawodnicy Akademii Lechii Gdańsk bardzo solidnie wywiązali się z postawionych celów i zadań na to spotkanie – powiedział nam Paweł Rosiński, trener drużyny U-16 Akademii Lechii Gdańsk.

Centralna Liga Juniorów U-15, grupa B, 11. kolejka

Warta Poznań – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Skład Lechii: Kosiak – Żakowiecki (41’ Krajewski) , Rogoz (75’ Turowski), Sobiech, Brodnicki – Dawidowski (41’ Lemke), Łukasiak, Łodożynski (65’ Dziedzia), Radtke (70’ Wanke), Iwanicki – Pieczka.

U15 II / B2 Junior Młodszy, 11. kolejka

GAP Sparta Gdańsk Lechia Gdańsk 0:6

Bramki dla Lechii: Maciej Zając, Kacper Dawidowski X2, Wiktor Wanke, Igor Turowski, Szymon Dziedzia.

Skład Lechii: Wojciechowski – Gohr, Baczyński, Szabowski, Dawidowski – Świerżewski, Bąk, Dziedzia (46’ Jagodziński), Zając, Chyliński – Wanke (46’ Turowski).

U14 / I Liga Wojewódzka C2 Trampkarz, 11. Kolejka

Lechia Gdańsk – Champions Kwidzyn 10:3 (2:1)

Bramki dla Lechii: Fabian Klim x5, Julian Przyłoga, Wiktor Szyca, Adam Galewski, Rafał Rybka, Wiktor Bąk.

Skład Lechii: Salamonowicz – Wera, Galewski, Rybka, Hęcki, Gawrysiak, Jasiński, Klim, Michalczewski, Ligęza, Szyca. Zagrali także: Bąk, Przyłoga, Zaborowski, Riebandt, Menzel

U13 / I Liga Wojewódzka D1 Młodzik, 12. Kolejka

Jantar Ustka – Lechia Gdańsk 0:6 (0:2)

Bramki dla Lechii: Błażej Burzyński 11’, 49’, 70’ Igor Wałęsa 21’, Filip Owsian 37’, Bartosz Górski 66’.

Skład Lechii: Gójski, Górski, Wałęsa, Maliszewski, Głódkowski, Burzyński, Block, Owsian, Kwias. Zagrali także: Rezerwowi: Paczoska, Gronkowski.

U13 / Liga Okręgowa D1, grupa 2, 12. kolejka

Lechia II Gdańsk – Stoczniowiec Gdańsk 20:0

Bramki dla Lechii: Gracjan Myślicki x4, Igor Jacyno-Onuszkiewicz x3, Michał Waśniowski x3, Tymoteusz Pawlusek x3, Maurycy Rusinek x2, Nikodem Butowski, Kacper Grabowski, Artemiusz Czerczon, Wiktor Wysmyk, Jacek Śliwiński.

Skład Lechii: Witkowski, Czerczon, Grabowski, Rusinek, Pawlusek, Waśniowski, Butowski, Jacyno-Onuszkiewicz, Wysmyk. Zagrali także: Myślicki, Śliwiński.

U12 / Liga Okręgowa D2. grupa 3, 11. kolejka

Lechia Gdańsk – Pomerania Gdańsk 16:0 (10:0)

Bramki dla Lechii: Mateusz Michna x7, Filip Michowicz Kacper Grabowski i Jan Szczot po 2, Wiktor Stefański.

Skład Lechii: Jarocki – Filbrandt, Dziedziejko, Sarniak, Stefański, Michowicz, Kasperowicz, Szczot, Michna. Zagralli także: Grabowski, Artemiusz, Wronecki Kacper.