27
sie
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Drużyny roczników 2010 i 2011 zagrały w Jarocinie w SBG Cup

Trzydniowy turniej w wielkopolskim Jarocinie to był dobrym sprawdzianem i pożyteczną lekcją dla drużyn trenerów Mateusza Bucholca i Grzegorza Grzegorczyka.

Zespoły roczników 2010 (https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-zdobywcy-pucharu-tymbarku-gotowi-do-rozgrywek/) i 2011 (https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-zespol-rocznika-2011-wrocil-z-obozu-w-busku-zdroju/) pilnie przygotowują się do rozgrywek ligowych. W ramach tych przygotowań obie ekipy wzięły udział w SBG Cup w Jarocinie. Podczas trzydniowej rywalizacji zawodnicy rozegrali 12 spotkań z mocnymi drużynami z całej Polski: Jaguar Gdańsk, Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Warta Poznań, AP Reissa, MUKS Bydgoszcz, Miedź Legnica, Warta Gorzów, Falubaz Zielona Góra.

– Był to wartościowy turniej, a raczej sprawdzian dla naszych chłopaków podczas rywalizacji z mocnymi ekipami z Polski. Każdy z zawodników rozegrał mnóstwo minut podczas zawodów. Każda taka rywalizacja rozwija zawodnika i o to nam właśnie chodzi bez względu czy zajmujemy 1, 5 czy 10 miejsce w turnieju – powiedział nam opiekun drużyny rocznika 2011, Grzegorz Grzegorczyk.

Tuż po powrocie z Jarocina trener Grzegorczyk zorganizował test-mecz dla zawodników kandydujących do gry w Lechii – byli to młodzi piłkarze zaproszeni z terenu całego kraju. Rywalem była drużyna ze Szwecji – Hammarby HYFF Akademia.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące