07
cze
2022

Akademia Lechii Gdańsk – weekendowe podsumowanie wyników

Kilka drużyn Akademii Lechii Gdańsk w miniony weekend zakończyło już rozgrywki ligowe w sezonie 2021/22. Dotyczy to zawodników występujących w Lidze Makroregionalnej U-19 (zespół uzyskał upragniony awans do Centralnej Ligi Juniorów) oraz dwóch naszych drużyn grających w młodszych CLJ – U-17 i U-15 (te zespoły finiszowały w połowie stawki).

Ligowe zmagania zakończyli również zawodnicy rocznika 2010 Akademii Lechii. Pozostałe drużyny wciąż są w grze i walczą o jak najlepsze miejsce na mecie ligowego sezonu. Zapraszamy na podsumowanie weekendowych wyników z udziałem Biało-Zielonych zawodniczek i zawodników.

Kobiety – III liga, 20. kolejka

LFA Szczecin – Lechia Gdańsk 2:3 (2:1)

Bramki: Khuda, Szmatuła, Zakrzewska

Czytaj więcej: Akademia Lechii Gdańsk. Ważna wyjazdowa wygrana drużyny kobiet

Skład Lechii: Palacios  – Marcinkowska, Zakrzewska, Łobocka, Łapińska – Kulla, Formella, Khuda – Szprada (Wojciechowska), Szmatuła, Strychalska.

– Mecz bardzo wyrównany jak przystało na dwie drużyny sąsiadujące ze sobą w czołówce tabeli. Zdawaliśmy sobie sprawę, więc że jest to spotkanie o przysłowiowe sześć punktów. Zaczęło się bardzo dobrze, bo już w 5 minucie strzelamy bramkę. Niestety zbyt mocno cofnęliśmy się i z każdą minutą oddawaliśmy inicjatywę rywalkom. Zemściło się tu pod koniec pierwszej połowy, bo straciliśmy dwie tzw. „bramki do szatni”. Zamiast z prowadzeniem schodziliśmy na przerwę z jednobramkową  stratą. Na szczęście w drugiej połowie dziewczyny zaczęły realizować dokładnie to co sobie ustaliliśmy, a przede wszystkim podeszły do gry wyżej i bardziej ofensywnie. Wszyscy mocno wierzyliśmy, że wygramy ten mecz. Po bramce wyrównującej na 2:2 podbiegła do mnie Sara Strychalska i właśnie to jej przekazałem, że na pewno strzelimy bramkę i wygramy to spotkanie. Jej wyraz twarzy ewidentnie mówił to samo. To był sygnał, że cały zespół jest dobrze nastawiony i 3 punkty muszą pojechać do Gdańska. Tak się właśnie stało. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Brawo zespół! – powiedział nam trener kobiecej drużyny kobiet, Robert Bandrowski.

 

IV liga, grupa pomorska, 28. kolejka

Lechia Gdańsk – Bytovia Bytów 3:2 (1:1)

Bramki: Stanowski 43’, Sumiński 50’, Borkowski 55’

Skład Lechii II: Arczyński – Pietrzak (77’ Kurpiewski), Stanowski, Klessa, Majer (29’ Sadowski) –  Kaczorowski, Sumiński, Niewiadomski, Tuleja – Sadło (77’ Kopiczyński), Borkowski.

– Dobry początek w naszym wykonaniu, mieliśmy kilka sytuacji bramkowych, niestety nasz stary grzech daje znak o sobie – brak skuteczności. To plus inny element gry, który u nas ostatnio kuleje – zabezpieczenie ataku, po raz kolejny dostajemy bramkę z kontry. Nie potrafimy temu zapobiec pomimo treningów, odpraw i zwracania uwagi na ten temat. Potem wciąż nasza dominacja, ale wciąż słaba skuteczność. Uratowały nas stałe fragmenty gry – po rzucie rożnym Marka Niewiadomskiego, piłkę do siatki skierował Maciej Stanowski. Do przerwy remis. W drugą połowę weszliśmy bardzo dobrze, strzeliliśmy dwie bramki. Jedną z nich zdobył Bartek Borkowski, który tydzień temu debiutował z Arką II w Gdyni. To zawodnik z rocznika 2006, który tak jak cały zespół rozegrał dobry mecz. Brawa dla mojego zespołu za dobre spotkanie, poza początkową i końcową fazą meczu, gdy dopuściliśmy do zdobycia bramki kontaktowej i zrobiło się trochę nerwowo. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze – powiedział nam trener Lechii II Gdańsk, Tomasz Byszko.

 

Liga Makroregionalna U-19, 14. kolejka

Kania Gostyń – Lechia Gdańsk 1:3 (0:1)

Bramki:  Kharyton 24’, Mielnik 73’, 90’

Skład Lechii: Łobaczewski – Bohdanowicz (75’ Synak), Kinder, Paradowski, Kowalski – Mąka (65’ Matysiak), Makiła (46’ Grądziel), Duraj (85’ Kamiński), Kharyton – Mielnik, Pawelec.

Drużyna U-19 Akademii Lechii Gdańsk zakończyła rozgrywki na 1. miejscu w grupie B Ligi Makroregionalnej i uzyskała awans do Centralnej Ligi Juniorów.

 

Centralna Liga Juniorów U-17, grupa B, 14. kolejka

Lechia Gdańsk – Warta Poznań 1:3 (1:1)

Bramka: Śmiglewski 88’

Skład Lechii: Gutowski – Rachwał, Bajko, Smarz, Naklicki (86’ Chodkowski), Sołkiewicz, Wójcik (66’ Chaciński), Kardaś, Adamik (86’ Łuszcz), Śmiglewski, Lemka (86’ Mikuła).

Drużyna U-15 Akademii Lechii Gdańsk zakończyła rozgrywki na 4. miejscu w grupie B Centralnej Ligi Juniorów.

 

Junior B1, Grupa 1, 12 kolejka

Lechia Gdańsk – Sopocka AP 10:0

Skład Lechii: Bielawa, Wawrowski, Wieczorkowski, Borski, Sanocki, Bąkiewicz, Bieliński, Kałużny, Maziarka, Maćkowski, Taperek, Płotka, Mrozek, Orłowski

 

Centralna Liga Juniorów – U-15, 14. kolejka

Lechia Gdańsk – Radunia Stężyca 3:1 (0:1)

Bramki: Dziuwe 57’, B. Jesionowski 65’, Williams 68’

Skład Lechii: Polanowski (77’ Gohr) – Williams, Pospieszny, Madej, Łodożynski (58’ Dziewirz), Woźniak (75’ Kołakowski), Iwanicki (70’ K. Jesionowski), Dziuwe (75’ Rychert), Treder (77’ Dybowski), Wiśniewski, B. Jesionowski (77’ Porzuc).

Drużyna U-15 Akademii Lechii Gdańsk zakończyła rozgrywki na 5. miejscu w grupie B Centralnej Ligi Juniorów.

 

Liga Wojewódzka Trampkarz C2, 28. kolejka

UKS LOTOS Gdańsk – Lechia Gdańsk 4:0 (3:0)

Skład Lechii: Kosiak, Bączyński, Sobiech, Rogoz, Sak, Lemke, Szabowski, Dziedzia, Bąk, Jagodziński, Chyliński, Zieliński, Gronke, Wanke, Dolny, Szyca, Kowalski.

– Wyszliśmy na ten mecz z takimi samymi założeniami, jakie towarzyszą nam w trakcie całego procesu szkolenia. Chcieliśmy odbierać wysoko piłkę, budować akcje skutecznie pod presją przeciwnika. Podejmujemy ryzyko, lecz w świadomym i daleko idącym celu. Przeciwnik w pierwszej połowie zagrażał głównie po kontratakach i to właśnie po nich straciliśmy bramki w tej odsłonie gry. Druga cześć spotkania to już otwarty mecz w obie strony. Mimo wszystko pozytywem była konsekwencja w grze oraz zaangażowanie. Zabrakło nam przede wszystkim skutecznych działań w fazie rozwinięcia i finalizacji akcji.  Niestety ten mecz miał też swoją przykrą stronę. Nasz zawodnik, Tadeusz Jagodziński w 20. minucie meczu musiał opuścić plac gry z powodu złamania ręki. Jesteśmy z nim i czekamy na jego szybki powrót! – powiedział nam trener Michał Połomski, szkoleniowiec zespołu rocznika 2008 Akademii Lechii Gdańsk.

 

I liga wojewódzka Młodzik D1, 31. kolejka

Energa Gryf Słupsk – Lechia Gdańsk 0:4 (0:4)

Bramki: Hęcki, Żakowiecki x2, Ligęza.

Skład Lechii: Buczkowski – Jakubowski, Ligęza, Hęcki, Żakowiecki, Rybka, Gawrysiak, Wera, Cichosz. Zagrali także: Zaborowski, Jasiński

– Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie. Szczególnie dobra była pierwsza połowa, w której strzeliliśmy 4 bramki. W drugiej połowie mieliśmy mnóstwo sytuacji podbramkowych, ale bardzo dobrze dysponowany był bramkarz gospodarzy. Cieszy po raz kolejny postawa naszego zespołu, natomiast musimy jeszcze pracować nas skutecznością – powiedział nam po zawodach trener zespołu rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk, Dawid Żmijewski.

 

D1 Młodzik grupa 3, 18. kolejka

Lechia II Gdańsk – Jaguar II Gdańsk 6:1

Skład Lechii: Menzel – Jóskowski, Burzyński, Górski, Riebandt, Scheffler, Zmiarowski, Block, Michalczewski, Galewski.

Na mecie rozgrywek drużyna Lechii II (rocznik 2010 grający ze starszymi chłopcami) zajęła 3. miejsce w grupie 3 rozgrywek D1 młodzik.

 

D2 Młodzik grupa 2, 22. kolejka

Gedania Gdańsk – Lechia Gdańsk 0:9

Bramki: Ziegert x2, Abramowicz x2, Jacyno-Onuszkiewicz x2, Kwias x2, Kasperowicz.

Skład Lechii: Menzel – Błaszczyk, Jacyno-Onuszkiewicz, Grabowski, Kasperowicz, Myślicki, Ziegert, Wronecki, Kwias, Kamrowski, Abramowicz.

Na mecie rozgrywek drużyna Lechii zajęła 3. miejsce w grupie 2 rozgrywek D2 młodzik.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące