01
sie
2022

Podsumowanie lipcowych poczynań Akademii Lechii Gdańsk

Regeneracja w sporcie jest tak samo ważna jak sam trening, dlatego koniec roku szkolnego i początek wakacji oznaczał rozpoczęcie sezonu wypoczynkowego dla zawodniczek i zawodników Akademii Lechii Gdańsk. Około połowy lipca część zespołów wróciła do treningów i ma już za sobą pierwsze mecze kontrolne. Kolejne roczniki rozpoczną swoje przygotowania w najbliższych dniach.

Zanim rozpoczęły się przygotowania do rozgrywek w sezonie 2022/23, nasz klub zawarł współpracę z Energą z Grupy ORLEN. Firma została sponsorem głównym Akademii Lechii Gdańsk. Oznacza to ogromne wsparcie w rozwoju naszych grup młodzieżowych. Więcej szczegółów na temat porozumienia na linii Energa z Grupy ORLEN – Akademia Lechii Gdańsk można przeczytać pod tym linkiem (https://akademia.lechia.pl/energa-z-grupy-orlen-sponsorem-glownym-akademii-lechii-gdansk/).

Współpraca z Energą z grupy ORLEN, największą energetyczną firmą regionu trwa już od lat, a od zeszłego roku nasza Akademia ściśle współpracuje z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Dwie najstarsze drużyny Akademii Lechii przeszły kompleksowe badania na obiektach i we współpracy z AWFiS na sam początek przygotowań do rozgrywek (https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-badania-na-awfis-na-poczatek-przygotowan/).

Akumulatory ładowaliśmy do połowy lipca, dokładnie 18 dnia miesiąca z letniego snu obudziły się nasze najstarsze drużyny – ekipa U-19 pod kierunkiem trenera Tomasza Byszko i U-17 pod opieką trenera Marka Zieńczuka. Obie te drużyny przygotowują się do startu w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów – to najwyższy szczebel rozgrywek młodzieżowych w Polsce.

Drużyna U-19 wróciła na ten szczebel po rocznej przerwie. By jak najlepiej przygotować się do rywalizacji (terminarz – https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-druzyna-u-19-poznala-terminarz-rozgrywek-clj/) zespół rozgrywa mecze towarzyskie z dorosłymi ekipami występującymi na co dzień w IV lidze – Pomezanią Malbork (https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-druzyna-u-19-zwycieska-w-sparingu-z-pomezania-malbork/) i Czarnymi Pruszcz Gdański (https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-kolejny-zwycieski-sparing-druzyny-u-19/). Wisienką na torcie podczas przygotowań drużyny U-19 do rozgrywek było spotkanie z byłym, doskonałym nigeryjskim napastnikiem, Yakubu Aiyegbenim, który ma na koncie ponad 250 występów w angielskiej Premier League i niemal 100 strzelonych bramek. To było niezwykłe spotkanie. Takiego gościa nasza Akademia jeszcze nie miała – padły bardzo ważne, inspirujące dla naszej młodzieży słowa (https://akademia.lechia.pl/yakubu-aiyegbeni-niezwykly-gosc-akademii-lechiii-gdansk/).

Jeśli chodzi o młodsze roczniki Akademii Lechii Gdańsk to drużyny U-15 i U-14 w ostatnim tygodniu lipcu przebywały na zgrupowaniach w Busku-Zdroju – sprawozdania z tych przygotowań już niebawem. Dobra praca naszych trenerów i zawodników została dostrzeżona na szczeblu centralnym, czego efektem zaproszenia na zgrupowanie Letnich Akademii Młodych Orłów: Błażej Burzyński, Krzysztof Menzel i Rafał Zmiarowski z drużyny rocznika 2010 (https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-zawodnicy-z-druzyny-rocznika-2010-powolani-na-zgrupowanie-letniej-akademii-mlodych-orlow/) oraz Oskar Żakowiecki z zespołu rocznika 2009 (https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-wychowanek-z-rocznika-2009-z-powolaniem-na-letnia-akademia-mlodych-orlow/).

W najbliższych dniach przygotowania do sezonu rozpoczną kolejne roczniki Akademii Lechii Gdańsk, o których będziemy na bieżąco informować. 

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące