10
maj
2022

Weekendowe podsumowanie wyników Akademii

Jedna z drużyn Akademii Lechii Gdańsk przekroczyła barierę 100 ligowych bramek, inna jest o krok od powrotu do Centralnej Ligi Juniorów. Zapraszamy na weekendowe podsumowanie wyników naszych drużyn.

Kobiety – III liga, 16. kolejka

Victoria Niemcz – Lechia Gdańsk 3:5 (3:2)

Bramki: Khuda x2, Kulla x2, Łachinowicz x1

Skład Lechii: Palacios – Marcinkowska, Łobocka, Sturmowska, Łapińska – Formella, Khuda, Kulla – Łachinowicz, Strychalska,  Szprada.

Rezerwowe: Rzeppka, Sokołowska, Wiśniewska.

– Wygrywamy w Osielsku 5:3 po niezbyt dobrym meczu z naszej strony. W naszych szeregach zabrakło kilku zawodniczek z podstawowego składu i widać było w drużynie pewne problemy, szczególnie komunikacyjne. Stąd bardzo poważne błędy, które zdecydowały, że na przerwę schodziliśmy przegrywając 2:3. Na szczęście zespół poznaje się po tym jak kończy i druga połowa była już zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu, co w efekcie dało trzy punkty. W drugiej części meczu przeciwnik miał niewiele do powiedzenia, poukładaliśmy grę w obronie i po stratach piłki lepiej organizowaliśmy się, aktywne i skuteczne próby odzyskiwania piłki dawały nam możliwość do szybkiego konstruowania kolejnych akcji ofensywnych. Przy okazji pobiliśmy chyba rekord niewykorzystanych sytuacji podbramkowych, na pewno była ich dwucyfrowa liczba. Cieszą punkty, sama gra mniej. Dobrze, że mimo słabszego dnia z Osielska wyjeżdżamy z tarczą, to też trzeba docenić – powiedział po meczu trener kobiecej drużyny Lechii Gdańsk, Robert Bandrowski.

Rezerwy – IV liga, 25. kolejka

Jaguar Gdańsk – Lechia Gdańsk 4:2 (2:0)

Bramki: Okoniewski 49’, 87′.

Skład Lechii II: Mikułko – M. Pietrzak (64’ Brzęk), Stanowski, Drzazga, Sadowski (82’ Mąka) – Sumiński, Kaczorowski – Majer (78’ Paradowski), Mielnik (64’ Cieślicki), Niewiadomski – Okoniewski.

– Zależało nam, by dobrze zagrać z Jaguarem i osiągnąć dobry wynik, by powalczyć o drugie miejsce, szczególnie po meczu z Gedanią. Byliśmy zespołem słabszym, dla naszej drużyny to na pewno kolejna cenna lekcja i wartość dodana – zmierzyć się z doświadczonymi zawodnikami, którzy mają na koncie wiele meczów w barwach Lechii na poziomie Ekstraklasy – jak Marcin Pietrowski czy Deleu. Trenujemy i uczymy się dalej, by jak najlepiej grać w IV lidze i zająć jak najwyższe miejsce na mecie rozgrywek – powiedział po meczu z Jaguarem, trener rezerw Lechii Gdańsk, Tomasz Byszko.

Liga Makroregionalna U-19, 10. kolejka

CWZS MUKS Bydgoszcz – Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)

Bramka: Tuleja 59’

Skład Lechii: Raciniewski – Brzęk, Kinder, Klessa, Tuleja – Śmiglewski, Sołkiewicz, Wójcik (72’ Kopiczyński), Cieślicki (90’ Pawelec), Kharyton (46’ Bohdanowicz) – Sadło (79’ Paradowski).

– Cieszy nas ta wygrana, gdyż przybliża nas do celu jakim jest powrót do Centralnej Ligi Juniorów U-19. Ciężki mecz w Bydgoszczy, wręcz brzydki, płyta bardzo niesprzyjająca grze w piłkę nożną. Typowy mecz walki, piłka dużo była w powietrzu. Cieszy, że w drugiej połowie dostosowaliśmy się do stylu proponowanego przez gospodarzy i okazaliśmy się lepsi. Za tydzień czeka nas mecz o awans do CLJ – u siebie z Błękitnymi Stargard. Warto podkreślić, że w naszej drużynie zagrało sześciu zawodników z rocznika 2005, którzy na co dzień swoje mecze rozgrywają w U-17 – powiedział nam trener Tomasz Byszko.

Centralna Liga Juniorów – U-15, 10. kolejka

AP Reissa – Lechia Gdańsk 2:2 (1:1)

Bramki: Wiśniewski 21’, Dziuwe 47’

Skład Lechii: Polanowski – Williams, Porzuc (51’ Kołakowski), Pospieszny, Madej, Łodożynski, Woźniak (77’ R ychert), Iwanicki (64’ Dziewirz), Dziuwe (59’ Gruchalski), Wiśniewski, B. Jesionowski (76’ Rychert).

Liga Wojewódzka Trampkarz C2, 23. kolejka

Lechia Gdańsk – AP GKS Kowale 4:0 (2:0)

Bramki: Wanke x2, Zieliński, Sobiech

Skład Lechii: Baliazin, Kosiak – Sobiech, Bączyński, Sak, Lemke, Jagodziński, Kowalski, Dolny, Filipiak, Chyliński, Gronke, Zieliński, Bąk, Dziedzia, Wanke.

Mecz z AP GKS Kowale był szczególny, gdyż w tym spotkaniu Biało-Zieloni przekroczyli barierę 100 strzelonych bramek w lidze.

I liga wojewódzka Młodzik D1, 27. kolejka

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 0:1

Skład Lechii: Buczkowski – Jakubowski, Rybka, Zaborowski, Ligęza, Żakowiecki, Gawrysiak, Cichosz, Szyca. Zagrali także: Galewski, Hęcki, Michalczewski, Wera, Rogoz, Zaborowski.

– Zagraliśmy jeden z lepszych meczów, jeżeli chodzi o rundę wiosenną, szczególnie pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce na połowie przeciwnika stwarzając w pierwszej połowie dogodne sytuacje, by zdobyć bramkę. Wynik na tym etapie oczywiście nie jest najważniejszy, tylko rozwój naszych podopiecznych. Był to mecz do tzw. „pierwszej bramki”. Na nasze nieszczęście to właśnie Arka zdobyła „złotego gola” w drugie połowie i prowadzenia nie oddała już do końca spotkania. Mimo niekorzystnego rezultatu jestem dumny z naszego zespołu – zaprezentowali futbol na wysokim poziomie piłkarskim co na pewno zaprocentuje w ich dalszym rozwoju – powiedział po meczu trener rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk, Dawid Żmijewski.