02
mar
2023

Podsumowanie lutowych poczynań Akademii Lechii Gdańsk

Luty to niezwykle istotny miesiąc, jeśli chodzi o przygotowanie formy do piłkarskiej wiosny. W marcu rozgrywki ruszą pełną parą, tymczasem zapraszamy do przeglądu wydarzeń minionego miesiąca w naszym podsumowaniu.

Na pewno nikt się nie obrazi, jeśli w podsumowaniu lutowych poczynań Akademii Lechii Gdańsk pierwszeństwo przyznamy paniom. Nasza kobieca drużyna skrzętnie przygotowuje się do rundy wiosennej, zawodniczki trenera Artura Kaima rozegrały już sześć sparingów i wygrały turniej Kaszub Cup w Luzinie.

Na drugi ogień idą nasi najmłodsi adepci. Podopieczni legendarnych trenerów Józefa Gładysza i Zdzisława Puszkarza z grup naborowych roczników 2015-16 z wielkim powodzeniem występowali w turniejach w Kartuzach (Granit Cup), Tczewie (Unia Cup), a nawet w Warszawie (Pro Future Cup U-8).  

Przypominamy, że treningi grup naborowych roczników 2015 i 2016 Akademii Lechii Gdańsk odbywają się poniedziałek/środa/piątek w godz. 17.00 do 18.30, balon przy ulicy Meissnera 5.

Dzieci z roczników 2017 i 2018 zapraszamy we wtorek i czwartek godz. 16.00-17.30, ulica Meissnera 9, na boisku orlik (SP nr 5).

Najprędzej do piłkarskiej wiosny ligowej wystartują najstarsze drużyny, które grają w Centralnych Ligach Juniorów. Najstarsza z nich U-19 została wzmocniona przez Mateusza Rzeźnika, który wcześniej występował w Warcie Poznań.

Zespoły U-19 i U-17 Akademii Lechii Gdańsk wzięły udział w XIV Memoriale im. Adama Dydzińskiego w Kętrzynie.

– Turniej w Kętrzynie był dla nas ciekawym doświadczeniem. Mogliśmy zmierzyć się z zespołem seniorów, co nie zdarza się często oraz w meczu o 3. miejsce z naszą drużyną U19. Jestem zadowolony z poziomu jaki zaprezentowaliśmy w obu spotkaniach – powiedział Tomasz Byszko, trener drużyny U-17 Akademii Lechii Gdańsk.

Luty to również testy motoryczne, treningi judo pod kierunkiem Moniki Chróścielewskiej, medalistki mistrzostw Europy w judo oraz prawdziwa wisienka na torcie – plażowy trening rocznika 2012 Akademii Lechii z udziałem ekstraklasowego snajpera, Łukasza Zwolińskiego.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące