03
sty
2023

Podsumowanie grudniowych poczynań Akademii Lechii

Grudzień jako ostatni miesiąc roku jest miesiącem podsumowań. Tak było również w przypadku Akademii Lechii Gdańsk. Nie znaczy to jednak, że leżeliśmy do góry brzuchami. Było wprost przeciwnie. Więcej o wydarzeniach z minionego miesiąca w naszym podsumowaniu.

Na początek o tych, którzy w grudniu grali jeszcze w lidze. Pierwsza zakończyła zmagania występująca w Centralnej Lidze Juniorów (grupa zachodnia) drużyna U-17 – ekipa finiszowała w środku stawki, na dziewiątym miejscu. Niżej plasuje się zespół U-19, który jest w strefie spadkowej CLJ. Zimą czeka naszych najstarszych juniorów ciężka praca, aby wiosną rozpocząć marsz w górę tabeli.

Ci, którzy zakończyli już rozgrywki, niejako w nagrodę wzięli w grudniu wzięli udział w ciekawych turniejach halowych.

W zawodach Number One Cup w Gdańsku (https://akademia.lechia.pl/druzyna-u-13-na-5-miejscu-w-number-one-cup/) wzięła udział drużyna U-13, podopieczni trenera Mateusza Bucholca mieli okazję zmierzyć się z renomowanymi rywalami zza granicy – m.in. AC Parma, Spartą Praga, Bayerem Leverkusen i Sportingiem Lizbona.

O rok młodsi zawodnicy rocznika 2011 pod opieką trenera Grzegorza Grzegorczyka byli drudzy w SEMP Cup w Warszawie (https://akademia.lechia.pl/dobry-wystep-druzyny-u-12-na-semp-cup-w-warszawie/).

Idąc jeszcze kategorię wiekową niżej również drudzy w Wicher Winter Cup (ciekawy format zawodów – dzięki bandom piłka nie opuszczała pola gry https://akademia.lechia.pl/druzyna-u-11-zajmuje-ii-miejsce-w-wicher-winter-cup/) byli piłkarze Akademii Lechii urodzeni w roczniku 2012 – ich trenerem jest Maciej Kostrzewa. W tej kategorii wiekowej odbyła się konsultacja szkoleniowa (https://akademia.lechia.pl/druzyna-rocznika-2012-zakonczyla-rozgrywki-i-podsumowanie-rundy-jesiennej/). Będą kolejne takie wydarzenia.

Ponadto kolejno podsumowaliśmy rundę jesienną w wykonaniu poszczególnych zespołów Akademii Lechii Gdańsk.

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy